HACAMAT TEDAVİ BÖLGELERİ

En faydalı hacamat tedavi bölgeleri: Sırtta kahil noktası iki omuz arası, sonra el ahdayn boynun etrafındaki iki ana damardan, sonra kalbin arkasıdır. Kafa hacamat tedavi, Kafa arkası cankurtaran tepe çarka ve çöplük diye de tabir edilir, şakak bölgesi, alın bölgesi, boyun bölgesi, omuzlar, sırt hacamat tedavi, ön kısım hacamat tedavi iki omuz arası kahil noktasıdır. Kulak alt kısmı (biraz arkaya doğru) kürek kemikleri altı bel bölgesi, kuyruk sokumu, diz bölgesi, bacak baldırların arka kısmı, ayak bileği bölgesi, topuk üstü bölgesi.

Kafa hacamat tedavi yaptırmak her derde şifadır: Unutkanlık, dikkat dağınıklığı, asabiyet, cinnet, delilik, depresyon, sinir, ruhsal sıkıntılar, cüzam, kanser, vitiligo (alaca hastalığı), göz, gece körlüğü, kulak, kulak çınlaması, kısırlık, şeker, tansiyon, vb. Ölüm hariç tüm hastalıklara şifadır. Kafa üzerinde 3 temel 13 nokta; sırt üzerinde 7 temel 20 civarı nokta; ayak ve baldırlarda 5 temel olmak üzere toplam 13 nokta vardır. Toplamda takriben 40 tane hacamat tedavi noktası vardır. Her noktada uyarılan sinirler değişik rahatsızlığı iyileştirmede iyidir. Hadisi şerifi buna örnek. Şu anda İslam dünyası, hacamat tedavi sülük tedaviyi, bu hadisler doğrultusunda uyguluyor. C-7 diye adlandırılan omuz, baş, kürek kemikleri ve kalp hizası, bel ve kuyruk sokumu, ayak bileklerini kapsayan bu noktalar, bugün dünyadaki bilim adamlarının da hacamat tedavi için tavsiye ettiği yerler. Çünkü bu 7 bölge, vücutta atıkların toplandığı yerler ve hastalıklar bu noktalarda kendini belli ediyor.

KAFA ARKASI HACAMAT TEDAVİ: (cankurtaran): En fazla unutkanlık, öğrenme ve ezberlemeyi kolaylaştırmak için yapılır. Bu nedenle kuran hafızları ve alimler belli aralıkta mutlaka kafadan hacamat tedavi olurlardı. Katarak için çok faydalı, tansiyon, migren, burun hastalıkları, Parkinson, alzeymir, unutkanlık gibi nörolojik ruh hastalıklarına, psikolojik problemlere, kulak ağrısı ve çınlamasına, baş ağrısına ve dönmesine, yara, egzama, uçuk, sedef ve saç dökülmesine, göz ve göz kapakları, ağız, diş ve dişetleri birçok hastalığı tedavi eder. Peygamber efendimizin birçok yerde başından kan aldırdığı, ihtiyaç duyduğu anlarda da vücudunun diğer yerlerinden kan aldırdığı sabit olmuştur. Kafa arkası, tepe çarka ve çöplük diye tabir ettiğimiz yerde tam burasıdır. Bunların her birinin farklı farklı faydaları vardır.

kafa_arkasi_hacamat

ENSE ÇUKURUNUN ALTI HACAMAT TEDAVİ (boyun): Göz hastalığı ve göz kapağı hastalıklarına (arpacık, göz kapağı ağrıları ve ödemi), ağız kokusuna, diş ve dişeti hastalıklarına, tiroit ve lenf bezi hastalıklarına,

ŞAKAKLARIN ALT KISMI HACAMAT TEDAVİ (kulaklar önüne) Göz, burun, dudak, yanak, kulak, kulak çınlaması boğaz, boyun, diş ve diş eti hastalıklarına iyi gelir, beyni temizler, yüz cildini güzelleştirir.

KULAKLARIN ALTI VE BİRAZ ARKASI: Kulak, kulak çınlaması burun, boğaz ve göz hastalıklarına, ön dişler ve köpek dişlerine, baş ağrılarına, karaciğer ve safra kesesi sancılarına, baş titremesine,

OMUZ HACAMAT TEDAVİ: Akciğer hastalıkları ve yüksek tansiyon, baş ağrısı ve baş dönmesi, migren, hormon dengesizliğine, boyun fıtığı ve kireçlenmesi, kol ve omuzlardaki romatizma ve ağrılar, uyuşma, halsizlik, saç dökülmesi, kepek

KÜREK KEMİKLERİ ARASI (iki omuz arası kahil noktası) Akciğerler, kalp, pankreas ve safra kesesi hastalıklarına,

kurek_kemigi_hacamat

KÜREK KEMİKLERİ ALTI: Bel ağrısına ve bel fıtığına, karın ağrısına, mide ve karaciğer hastalıklarına,

BEL BÖLGESİ: İdrar tutamama, bel ağrısı ve fıtık, yüksek tansiyon, böbrekler, kadın erkek hastalıklarına iyi gelir.

bel_bolgesi_hacamat

KUYRUK SOKUMU HACAMAT TEDAVİ: Prostat, fil hastalığı, basur ve adet düzensizliğine.

kuyruk_sokumu_hacamat

DİZLERİN ÜSTÜ VE ALTI (iç ve dış kısımları): Diz ağrısı ve diz hastalıklarına, adet düzensizliğine, basur, varis, baldır ve ayak yaralarına, mide, karaciğer, safra kesesi ve böbrek rahatsızlıklarına.

AYAK BİLEĞİ DIŞ KISMI: Siyatik ağrılarına, varis, gut ve fil hastalıklarına.

ayak_hacamat

AYAK BİLEĞİ İÇ KISMI: Adet düzensizliği ve basura çok iyi gelir. En iyi hacamat tedavi hastalanmadan önce yapılan hacamat tedavidir.

ayak_bilegi_ici_hacamat

ÇENE ALTINDAN HACAMAT TEDAVİ: Diş, boğaz ağrılarına zamanında kullanıldığı takdirde fayda sağlar, başı ve el ayalarını fazla kandan arındırır. Baş ve yüz organlarının hastalıklarına (çene, göz, burun, kulak, kulak çınlaması dudak, diş, diş etleri ve yanaklar), Boyun organ­larının hastalıklarına, ses telleri, tiroit bezi, lenf bezi hastalıklar, boyun fıtığı, bademciklerin şişmesi ve yüz güzelliğine iyi gelir.

KULAK ARKASI HACAMAT TEDAVİ: Bu iki bölge uygulamasında, kulak hastalıkları, kulak çınlama, işitme kaybı ile beraber sinüzit, boğaz hastalıkları, baş ağrısı, migren, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarına şifadır.

BOYUN BÖLGESİ ALTI HACAMAT TEDAVİ: Tiroit, nodül ve lenf bezi hastalıkları ile boyun fıtığı ve kireçlenmesi, göz hastalıkları, iltihaplı romatizma, baş dönmesi, sinüzit ve migren gibi hastalıklarda bu bölgeden yapılan hacamat tedavi kürleri çok başarılıdır.

boyun_hacamat

KALP BÖLGESİ HACAMAT TEDAVİ: Hacamat tedavi en çok uygulandığı önemli bir noktadır. Peygamber efendimiz (s.a.v) vesvese, evham, manevi ruhi sıkıntılar, halüsinasyon, hiperaktif, panik atak, depresyon psikolojik ve sinir hastalıklarında önerdiği ana merkezlerden biridir. Bu bölgeden yapılacak hacamat tedavi kalp, akciğerler, safra hastalıkları, tansiyon, immun (bağışıklık sistemi) üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Vücut biyoelektrik enerjisi hemen artar, aura güçlenir.

gogus_bolgesi_hacamat

KARACİĞER ARKASI HACAMAT TEDAVİ: Bu bölgedeki uygulamalar genelde karaciğer temizliği ve safra taşları için çok faydalıdır. Halsizlik, yüksek kolesterol, tansiyon vb. için ideal noktadır. Günde 8-10 saat uyuduğu halde hala yorgun olanlar için mutlak tavsiye edilir. Yorgunluğun temel nedenlerinden birisi karaciğerin görevini tam olarak yapamayışından kaynaklanır.

SIRTDAN HACAMAT TEDAVİ: Sırttan alınan kan vücutta dolaşım sistemini rahatlatır. Zira sünnet olarak tavsiye edilen bölge tüm dolaşımın uğrak noktasıdır. Sırt ağrıları olmak üzere, bel ağrıları, bel fıtığı, kısırlık, yüksek tansiyon, şeker, karaciğer rahatsızlıkları, basur, hemoroid gibi rahatsızlıklarda etkilidir.

hacamat_karacigeristanbul_demir_hacamat

SIRT OMİRLİK YANLARINDAN:Neredeyse 20 değişik nokta vardır. En çok sırt ağrılarında ayak ve bacak uyuşmalarında, bel fıtığı tedavilerinde, akciğer, karaciğer, safra kesesi, pankreas, mide hastalıkları ve ağrılarına, yüksek tansiyon, omurga kireçlenmesi ve boyun fıtığına çok iyi gelir.

GÖĞÜS ALTINDAN HACAMAT TEDAVİ: Uyluktaki çıbanlara, uyuza, sivilcelere, nigris’e, basurlara, fil hastalığına ve sırttaki kaşıntılara faydalıdır. Göğüs üstü, altı ve göğüs uçlarına meme tıkanıklarını dağıtır, göğüs ur apse kitle iltihapları yok eder. Anne sütünü çoğaltır.

DİZ VE BALDIRLARDAN HACAMAT TEDAVİ; Yüksek tansiyon, sedef, fil, idrar yolları ve böbrek hastalıklarına, baş ağrısına, baldır ve ayak ağrılarına ve buralardaki yaralara, varis ve romatizma şikayetleri içindir. 20 değişik bölge vardır, çok sık uygulanan 6-7 nokta mevcuttur. Bu noktalardan uygulanan hacamat tedavi, romatizma ağrılarını çok hızlı şekilde azaltarak minimuma indirger. Hacamat tedavi uygulaması sonrası kılcal damarların dolaşımı hızlanması sebebiyle varis tedavisinde de çok etkilidir.

AYAĞIN ÜST KISMINDAN HACAMAT TEDAVİ: Topuğa yakın olan ana damarı keserek kana akıtmanın yerine geçer, uyluk ve bacaklardaki yaralara, kadınlarda görünen kaşıntı ve adet kesilmesine yarar sağlar.

ayak_ustu_hacamat

MAKAT İLE CİNSEL ORGAN ARASINA: Prostat hastalıklarına, basur ve fil hastalığına, adet düzensizliğine iyi gelir.

MAKATTAN HACAMAT TEDAVİ: Kafadan ve tüm vücuttan kanı aşağı çeker. Tüm organlara ve vücuda rahatlık verir. Bilhassa bağırsaklara, prostat hastalıklarına ve adet düzensizliklerine iyi gelir.

UYLUKLARIN İÇ KISIMLARINA: Kalça ve topuk ağrılarına, basur, karın ve kasık fıtığına, gut hastalığına iyi gelir.

UYLUKLARIN ÖN KISMINA: Erbezi ödemi, kalça ve baldır yaralarına iyi gelir.

UYLUKLARIN ARKA KISMINA: Yüksek tansiyonu indirir, baş ağrısını dindirir, uyluklardaki yara ve ağrıları giderir.

uyluk-kemigi-hacamat

TOPUKLARA HACAMAT TEDAVİ: Adet düzensizliklerine, siyatik ağrılarına, gut hastalığına iyi gelir. Göbeğin üst kısmına: yağları dağıtır, cildi güzelleştirir, kabızlığa, fıtığa, mide ve karın ağrısına iyi gelir.

topuklara_hacamat

GÖBEK ÇUKURUNA HACAMAT TEDAVİ: karın ağrısını ve adet ağrılarını giderir.

GÖBEĞİN ALT KISMINA HACAMAT TEDAVİ: Böbrekten idrar yoluna inen taşı mesaneye indirir, yumurtalıklar ve tüplerdeki tıkanıkları açar ve göbeğin üst kısmına kapatılan kupaların sağladığı faydayı sağlar.

BÜYÜK DAMARLARDAN HACAMAT TEDAVİ: Hacamat tedavi, sağ dirseğin toplardamarından hacamat tedavi, karaciğer, sol dirseğin toplardamarından alınırsa, dalak hastalıklarına çok iyi gelir.

buyuk_damar_hacamat

Hacamat tedavi hangi hastalıklara faydalı ve yararlı olduğunu hacamat tedavisinin araştırmalara göre tecrübe edilmiş insan vücuduna bedeni manevi ruhi faydaları bölümüne bakınız.

Bir cevap yazın