MEGATEP’ten Hacamat Semineri

24 Nisan 2012
Kategori:
Haber
Hacamat
Yorumlar: 0

Zonguldak Mega Teknik Elemanlar Platformu (MEGATEP) tarafından kupa terapisi (Hacamat) konulu bir seminer verildi.

Kupa terapisi (Hacamat): deri altında birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın vücuttan dışarıya alınması işlemi olarak biliniyor.

MEGATEP Kurucu Başkanı Kemal Dadaşoğlu, dernek binasında düzenlenen seminerde, hacamat konusu ele alındı. Dadaşoğlu, “Hacamat ile Kızılay’a kan vermek arasında çok fark vardır. Kızılay’a damardan verilen kan vücudun kullandığı temiz kandır. Hacamat ile sadece vücuttaki pis kan alınır. Ayrıca bayanların özel halleri ile kupa (Hacamat) terapisi arasında herhangi bir bağlantı yoktur. Bu nedenle kupa terapisi bayanlar için de geçerlidir. Hiç bir yan etkisi ve zararı olmaması, hacamat yöntemini diğer tedavi yöntemlerine göre üstün kılar” dedi.

Hacamat yönteminin kanserden kısırlığa kadar birçok hastalığa karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özelliğe sahip olduğunu dile getiren Dadaşoğlu, şu bilgiyi verdi: “Baştan hacamat olmak; delilik, cüzzam, gece körlüğü, alaca, baş ağrısı, diş, göz, kulak gibi hastalıklara ve daha birçok hastalığa şifa olmaktadır. Ancak hacamatın çok kanamaya müsait hemofili hastalarında, Antikoagülan(Kan sulandırıcı) ilaçları kullanan hastalarda, Kortizon(Steroid) kullanan ve cildi bu sebeple aşırı incelmiş hastalarda, lazer ameliyatı yapılan bölgelere, diyaliz hastalarında ve kalp pili taşıyan hastalar ile çeşitli hacamat terapisi kullanılmamalıdır. Akut hastalıklarda ise ya hastalığın başlangıcında veya şiddeti azalmaya ve ateş inmeye başladığında yapılmalıdır. Hacamat ilk bahar ve sonbaharda çok faydalıdır. Ayda bir kez yapılabilir. Hastalıklarda ayda 6-7 kez yapılabilir. Korumada ilkbahar başı ve sonbahar başında yaptırmak çok olumludur. Hacamatı hicri takvime göre ayın 17, 19. ve 21. günü yapmak çok faydalıdır. Diğer uyan günlerde de tek günlerde yaptırmak çok iyidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Hacamat ile sağlığınızı ertelemeyin"

BİZİ ARAYIN : 0 (535) 739 28 43