Sıkça Sorulan Sorular

Kan aldırmanın iyi olduğu söyleniyor. Herkesin, her zaman kan aldırması iyi mi?

Kan aldırmak kimine faydalı, kimine zararlı olabilir. Bu bakımdan herkesin, her zaman kan aldırması doğru değildir. Doktor tavsiyesine uygun olarak, bilhassa yazın, sıcak ülkelerde bulunanların, kan basıncı artanların kan aldırması iyi olabilir.

Tetkik için hangi gün kan vermek uygundur?

Hacamat olmak ayrı, tetkik için kan aldırmak ayrıdır. Pazar, Pazartesi ve Salı günleri hacamat olmak iyidir. Çarşamba ve Cumartesi mekruhtur. Detaylar>>>

Tahlil için kan verirken hacamata niyet etmek caiz mi?

Evet. Niyet edince sünnet sevabı alınır.

Sülüklerde kirlenmiş kanı almıyorlar mı neden hacamat?

Sülüklerde kirlenmiş kanı emmektedir faydalıdır ancak sülükler emme işlemine başladığında saatlerce bırakmıyorlar ve sonuç almak için 10 larca sülük kullanmak gerekir bu işlemi de bir kaç kez 1 er ay arayla yapmak gerekir. Sülük vurduktan sonra 12 saat kadar kanı durmayanlar da bulunmaktadır.

Hacamatın bir bardağının alacağı kirli kan için sülükle çok daha fazla emek gerekir hacamat hem zaman olarak hemde sonuç olarak daha etkilidir.

Hacamatın tansiyona faydası var mıdır?

Hacamatın faydasının anında görülen hastalıklardan bir tanesi de tansıyon dur. Hipertansiyon hastaları hacamat olduktan sonra "üzerimden bir yük kalktı, çok rahatladım" gibi yorumlar yapmaktadırlar. Çevrelerine şiddetle tavsiye etmektedirler.

Hacamat bağımlılık yapar mı?

Hacamat kesinlikle bağımlılık yapmaz ancak hacamat olanlar faydasını gördüğü için tekrar olmakta ve çevresine de tavsiye edip yaptırmaktadırlar.

Kaç yaş aralığında Hacamat Yaptırılır?

2 yaşından 60 yaşına kadar hacamat yaptırılabilir.

Hacamatı Ne kadar Sıklıkla Yaptırmak Gerekir?

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) yılda bir kere hacamat olurmuş. Ama Osmanlı zamanındaki alim ve evliyalar 3 aya kadar bu süreyi indirmişlerdir. Kişinin tamamen kendi insiyatifindedir.

Hacamattan sonra Banyo Yapılabilirmi ?

Hacamattan Hemen Sonra Banyo yapmayı Önermiyoruz. ertesi gün banyo yapılması daha uygundur.

Hacamat olurken çok acı hisseder miyim ?

Hacamat olurken çok az derecede acı hissi olur ama kesinlikle rahatsız etmeyecek derecede olur. Hacamat olmadan önce çekinenler hacamat tan sonra çekinilecek herhangi bir durum olmadığını bildirmişlerdir.

Hacamat Kimlere Yapılmaz?

1.Hamile Olanlara. 2. 60 Yaş üzeri Olanlara. 3. Çok Korkanlara. 4. Trombasit eksikliği olanlara(Kanı Durmayanlara) Daha fazlası için...

Hacamatı Kimler Yapar?

Ehil Olan insanlar yapmalıdır,Ehil olmayan kişilere yaptırılmamalıdır.

Hacamatcının Ehil olup Olmadığını Nerden Bileceğiz?

Hacamatcının anatomi bilgisi iyi olmalıdır. Akapunktur noktalarını çok iyi bilmelidir. Tasavvuf ehli olan haccamlar tercih edilmelidir. Kullandığı malzemeler steril olmalıdır.

Hacamatın Zararları ?

Hacamatın bilinen bir zararı yoktur,faydası oldukça çoktur. "Sizin Tedavi Olmak için Başvuracağınız En iyi Çare Hacamattır". Hadisi şerifi En güzel cevaptır.

Şeker hastaları da hacamat olabilir mi ?

Şeker hastaları yaralarım iyileşmiyor diye hacamat yaptırma konusunda endişeli olmaları çok normaldir, ancak hacamat kanı temizlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği için güvenle hacamat olabilirler, insülin kullanan hastalarda bile hacamat tan sonra normalde iyileşmeyen yaralarında iyileşme el ve ayaklarında ki yanmanın gittiğini her şeker hastamızda tecrübe etmişizdir.

Hacamat Kalbe Zarar Verir mi ?

Hacamat kandaki katılığı aldığı için kanı temizleyip arındırdığı için kalbinde çalışmasını kolaylaştırır. Kalbe de büyük bir rahatlık verir. buna bağlı olarak bütün vücut rahatlar.

"Hacamat ile sağlığınızı ertelemeyin"

BİZİ ARAYIN : 0 (535) 739 28 43